Kāda apdrošināšana nepieciešama Tavam spēkratam?

Transporta līdzeklis ik dienas tiek pakļauts dažādiem riskiem, tādēļ svarīgi ir to apdrošināt. Taču, pirms tiek atrasta vajadzīgā apdrošināšana, vajadzīgs izprast, kā tā darbojas un kādus noteikumus paredz.

OCTA

OCTA ir apdrošināšanas polise, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklis piedalīties nedrīkst. OCTA atmaksā zaudējumus, kas radīti ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām. Tātad izdevumi par, piemēram, slimnīcas pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāsedz avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija.

Maksimālais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro . Šo iemeslu dēļ būtiski sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un polišu salīdzināšanas portāli bieži vien piedāvā bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu noteiktu brīdi pirms polises termiņa beigām.

KASKO

Lai arī KASKO apdrošināšana nav obligāta prasība, to par vajadzīgu atzīst arvien vairāk automašīnu īpašnieku. Un tas ir arī saprotams, jo kurš gan nevēlas parūpēties gan par savu un transporta līdzekļa drošību, gan finansiālo situāciju neparedzētos gadījumos. kas sedz automašīnai nodarītos zaudējumus negadījuma vai auto zādzības rezultātā. Jāņem gan vērā – ja automašīna pirkta līzingā, kredītdevējs var prasīt KASKO polises iegādi, jo laika periodā, kamēr tiek veikta līzinga atmaksa, transporta līdzeklis ir līzinga kompānijas īpašumā.

Vairāk lasi- https://www.iizi.lv/lv/kasko

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana nodrošina daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kuri radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, tāpat kā OCTA, ērti pasūtāma internetā. Izdevīgākos piedāvājumus dažu minūšu laikā atradīsi polišu kalkulatorā – tas atvieglos izvēli.

Tas, cik izmaksās OCTA vai KASKO polise, atkarīgs no vairākiem faktoriem – piemēram, apdrošināšanas sabiedrības nosacījumiem, autovadītāja stāža un transportlīdzekļa veida. Polises cenu vienkārši uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Aspekti, kas nosaka apdrošināšanas polises izmaksas

Lai atrastu atbilstošāko OCTA vai KASKO polisi, būtiski būt informētam, kādi faktori ietekmē tās izmaksas.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, papildus tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, noteiktie apdrošināšanas riski , kā arī pašriska apmērs.