Kredītu apvienošana – risinājums aizmāršīgajiem

Ja aizņemamies dažādas summas no dažādiem kredītdevējiem, šo aizdevumu segšana ir ļoti apgrūtinoša, jo jāpatur prātā visi termiņi, maksājumu datumi un summas. Dažreiz šādās situācijās var nejauši gadīties, ka kāds no maksājumiem tiek aizmirsts. Lai izsargātos no problēmām, kā izeja ir ieviesta kredītu apvienošana, kad kāds cits aizdevējs sedz mūsu kredītsaistības, pārceļot uz jaunu līgumu ar jauniem nosacījumiem.

Apkopojot vairākus aizdevumus vienā, ietaupām laiku un raizes, pietam kredītu apvienošana vienā ir ļoti vienkārša. Svarīgākais, kas tiek ņemts vērā, ir saistību summa, ņemot vērā gan aizdevumu apjomus, gan aizdevuma procentus, lai visa summa nebūtu lielāka par kredītu apvienotāja noteikto maksimālo summu.

Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt variants arī tiem, kas aizņēmušies vairākus ātros aizdevumus, un nevar šos aizdevumus atmaksāt atrunātajā termiņā. Ja nevaram atmaksāt ātro kredītu tam paredzētajā termiņā, mums nākas papildus maksāt par izmaiņām atmaksas grafikā, kas izmaksā līdz pat 20 procentiem no kredīta summas. Ilgākā laika periodā mēs lielā mērā pārmaksājam. Tāpēc ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā atrod risinājumu ieilgušām kredītsaistībām. Vairāku maksājumu vietā veicam vienu, pārredzamāku maksājumu, pārtraucot pārmaksu par kavētiem maksājumiem. Šāda atro kreditu apvienosana ekonomē gan naudu un resursus, gan ātrāk ļauj sakārtot finansiālās saistības.


Tomēr jebkura kreditu apvienosana, līdzīgi, kā pārējie kredītu risinājumi, ir ierobežoti. Arī šim aizdevuma veidam ir būtiska mūsu finanšu stabilitāte, jo ienākumu plūsma ir galvenais nodrošinājums, kas apstiprina mūsu spēju segt noteiktos gradika maksājumus. Visbiežāk tā tiek noslēgta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, taču, ja saistību kopsumma ir apjomīgāka, kā iespējams nodrošināt vienā aizdevumā, tiek izvērtētas iespējas dalīt summu vairākās daļās, maksājot pa daļām. Šādos gadījumos iespējama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā svarīgākais kritērijs tiek vērtēta šībrīža finansiālā stabilitāte, nevis agrākā parādvēsture. Ne velti ātro kredītu apvienošana nereti tiek uztverta arī, kā izeja situācijās, kad nespējam tikt galā ar esošajām kredītsaistībām.

Šobrīd kreditu apvienosana viena maksajuma ir iekļauta daudzu kredītdevēju mājas lapās, kā arī ir daži kredītdevēji, kam tā ir galvenā aizdevuma forma. Milzu priekšrocība ir pārkreditācijas vienkāršība, jo parasti kredītu apvienošana online prasa tikpat maz laika, kā ātro aizdevumu noformēšana. Pietam, ja uzrādām tekošus ienākumus, var tikt piešķirta kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo garantiju uzrādot bankas apliecinājumu par ikmēneša pietiekoši lieliem ienākumiem.

Lai arī atro kreditu apvienosana viena visbiežāk ir nebanku aizdevēju piedāvājumu klāstā, kuri ir gatavi uzņemties lielākus riskus, kā vairums banku, šo risinājumu piedāvā arī dažas no populārākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank var būt iespējama, ja esat ilggadējs un drošs šīs bankas klients. Bankas parasti būs uzmanīgākas, izvērtējot katru iespējamo sadarbību, tādējādi var tikt atteikta, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, savukārt, ja bez kavēšanās esat pildījis saistības pret šo un citām kredītiestādēm, saistību apvienošana vienā kredītlīgumā, būs viegla un vienkārša.

Ja pārkreditēšanai paredzēta neliela summa, kuru iespējams atdot dažu mēnešu laikā, tad parasti ir iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, un kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, taču katrā situācijā svarīgi ir ne tikai zaļā gaisma no kredītdevēja puses, bet arī jāvērš vērība kredītu apvienošanas piedāvājuma noteikumiem. Jo ātrāka un atvieglotāka kredītsaistību pārslēgšana, jo augstāki būs aizdevuma procenti, jo augstie procenti kredītdevējam palīdz nosegt augsto risku . Lai nenonāktu līdz neērtām situācijām un sliktu pieredzi, saskaroties ar krāpnieciskiem pārkredītēšanas nosacījumiem, vienmēr izvērtējiet, vai kredītsaistību apvienošana ir labākais no scenārijiem Jūsu situācijā. Tāpat būtiskas ir kredītu apvienošana atsauksmes salīdzināšanas portālos, kur esošie vai bijušie klienti dalās pieredzē sadarbojoties ar katru no aizdevējiem. Šāda veida viedokļi palīdz izlemt par labu vienam vai citam variantam.